5 nej Instagramů na angličtinu

Sociální síť Instagram se stává stále populárnější platformou, hlavně u mladších uživatelů. V dnešní rychlé době je to pochopitelné, Instagram vsadil na jednodušší design, důraz je na vizuál, fotky, videa, stories… 

Stačí vytáhnout mobil z kapsy nebo kabelky, něco vyfotit, natočit, nahrát na Instagram a obsah je na světě. Možná právě proto se velká část online komunity zaměřené na vzdělávání přesunuje právě sem. Učitelé využívají funkce Stories, natáčejí krátká výuková videa, nově využívají i možnosti sdílet v jednom příspěvku až 10 fotek, komunikují se svými studenty… Pro mnoho lidí je Instagram živější a zábavnější než Facebook.

V tomto článku bych vám proto ráda doporučila ty instagramové účty, které ve výuce angličtiny zaujaly mě, a které má smysl sledovat, protože nesdílejí nesmysly a tvoří vlastní vysoce kvalitní obsah.

 

@learn.english.with.quotesDlouho jsem přemýšlela, který z účtů mě baví nejvíc a mohl by případně bavit i vás. A nakonec to vyhrál účet, který nevede žádný učitel, ale samouk angličtiny z Brazílie. Vlastně nic nevyučuje, jen sdílí zajímavé myšlenky. Občas jsou to citáty slavných, ale mnohem častěji jsou to jeho vlastní postřehy o životě. Každému se líbit nemusí a je to moje osobní doporučení, jako vše, co píšu na tomto blogu, mě ale nadchnul a každý den se těším, nad čím se budu s Lucianem ze Sao Paola zamýšlet tentokrát. Citáty a krátké myšlenky jsou skvělé na učení slovíček a zajímavých obratů/frází. Bývá to jedna dvě věty, které není těžké pochopit.

@pronunciationwithemmaTahle milá holka z Bristolu má skoro 50 tisíc odběratelů a není se čemu divit, odvádí totiž dokonalou práci. Natáčí krátká videa, ve kterých vysvětluje problematická slova na výslovnost, takže je vhodná i pro začátečníky. V tom nejnovějším například rozdíl ve výslovnosti mezi “leave” x “live”x “leaf”, v jiném zase mezi “floor” x “flour/flower”. Emma prokládá výuková videa fotkami ze svého rodného Bristolu, nádherného města na jihozápadním pobřeží Anglie.

Rebelky 11 – 13 let     Kurzy pro ženy     Březnová víkendovka

@corkenglishteacher

Pokud mě nějakou dobu sledujete, víte, že jsem velkým fanouškem Johna z irského města Cork – Cork English Teacher. John má velmi úspěšnou Facebookovou stránku (230 tisíc fanoušků) a na Instagramu to vysoké číslo začíná rychle dohánět. Tvoří designově příjemné přehledy různých jazykových záludností a točí velmi zajímavá výuková videa, ve kterých vysvětluje pokročilejším studentům idiomy, fráze, kolokace, rozdíly mezi předložkovými vazbami… V tomto příspěvku využívá nové možnosti sdílet více než jednu fotku a vysvětluje a procvičuje rozdíl mezi “at the end” x “in the end”.

@kubova_englishKuba Čáslava je bez nadsázky hvězdou dnešního českého Instagramu. Minimálně co se výuky angličtiny týče. Tento pohodář z Poděbrad to mezi mladou generací vyhrává na celé čáře svou bezprostředností, humorem, neformálností, obrovským množstvím obsahu a v neposlední řadě opravdu vynikající americkou angličtinou a schopností vše velmi trpělivě a zábavně vysvětlovat. Je jednoduché se s ním ztotožnit, protože si na nic nehraje, zná svoje silné a slabé stránky, prostě je radost tohoto kluka sledovat. Svoje videa do Stories točí často za pochodu někam na lekci nebo když je na výletě. I když mi už není 20, jeho obsah mě moc baví, tak věřím, že bude bavit i vás.

@anglicka_slovicka 

Na Instagramu je bohužel obrovská spousta účtů, které jen dál sdílejí obsah vytvořený někým jiným, často bez udání citace, děje se to holt všude, nejen na Facebooku. O to víc oceňuju, když si dá někdo tu práci, jen slepě nekopíruje materiály ostatních a tvoří vlastní kvalitní obsah. Takovým účtem je relativně nový účet jen se stovkou odběratelů @anglicka_slovicka, který se zaměřuje na pokročilé studenty a sdílí méně frekventované, ale velmi zajímavé obraty. Víte například co to je famished, composure nebo anodyne? Nejvíc mě baví, že je slovíčko spojené se zajímavou zapamatovatelnou fotkou a v popisu je vždy několik příkladových vět. Sama jsem se naučila nebo si zopakovala spoustu věcí, které běžně nepoužiju.

@ninaenglish.cz


Budu moc ráda, když začnete sledovat také účet Nina English, na kterém sdílím jak videa a fotky z výuky, tak nově také Typické chyby v angličtině. Každý týden minimálně jednou sdílím tři věty s typickými chybami, které všichni děláme, v komentářích si je můžete zkusit opravit, a já druhý den sdílím opravu a vysvětlení. Můžete si tak osvěžit základní pravidla anglické gramatiky, procvičit si svoje vědomosti a komunikovat se mnou.

Hashtagy

Málo lidí ví, že kromě jednotlivých účtů lze sledovat i hashtagy. Pokud tedy chcete vidět víc příspěvků s výukou angličtiny, stačí do vyhledávacího řádku napsat např. #angličtina #learnenglish #speakenglish nebo #englishgrammar #englishvocabulary a kliknout “Sledovat”. Alespoň jednou denně vám Instagram ve feedu nabídne příspěvěk, u kterého byl daný hashtag připojen. 

Ukládání příspěvků

A víte, že lze příspěvky ukládat a třídit do jednotlivých kategorií? Můžete si tak utvořit složku na slovíčka, na gramatiku, na výslovnost, na typické chyby… Stačí kliknout na tuto ikonku:

Klikněte na ikonku a uložte

A jaké účty na Instagramu sledujete vy? Budu se těšit na vaše tipy v Komentářích pod článkem!

Happy Instagramming,

Nina

Rebelky 11 – 13 let     Kurzy pro ženy     Březnová víkendovka

VÁŠ KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − ten =