Jak učíme děti anglicky zážitkově

Online učíme od pandemie

Když začala pandemie, děti ze dne na den zůstaly doma. Většina škol naskočila na synchronní online výuku až od září 2020, a tak se spousta dětí na jaře doma nudila a chybělo jim nejen mluvení v angličtině, ale také sociální kontakt.

Přemýšlela jsem, jak jim pomoci a zároveň ulehčit rodičům, svým studentům.

Bleskově jsem dala dohromady tým zkušených dětských lektorek a od rána do večera je školila a zároveň testovala online děti z celé republiky, aby byly správně rozdělené do skupinek se stejnou úrovní.

Děti s námi byly dvě dopoledne týdně a s rodiči jsme se domlouvali vždycky na 5 lekcí dopředu, protože nikdo nevěděl, jak dlouho to celé potrvá. Nakonec jsme děti učili celé jaro, většinu až do června.

Od té doby učíme děti v odpoledních kurzech (“kroužcích”) a vystřídalo se jich u nás přes 70.

Učíme zážitkově

Stejně jako v dospěláckých kurzech vedeme výuku zážitkově, bez učebnic, testů a nudných cvičení. Místo toho s dětmi vaříme, běháme po bytě, tancujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme spoustu her a kvízů a hlavně pořád mluvíme. Děcka to strašně baví.

 

🟡 Jana, lektorka starších dětí (11 – 13 let), říká: 

“Jen sedět za počítačem by byla nuda, ne? Co třeba Scavenger hunt, kde děcka hledají věci po svém pokoji nebo kvíz o tom, co se stalo v oblíbeném filmu? Každá lekce je úplně jiná, ale jedno mají všechny společné – základem každé z nich je konverzace. Děti se spolu baví jen anglicky a často spolu mluví ve skupinkách, takže každý z nich má dostatek prostoru.

Interaktivní kvízy, soutěže, výzvy, pohyb a hudba… tohle všechno je nedílná součást našich lekcí. Nemluvíme o tématech, které probírají ve škole, ale o tom, co děcka baví. Každá lekce je přizpůsobená jejich zájmům a o to víc jsou nadšení, když vypráví o oblíbeném zpěvákovi, seriálu nebo o tom, co zažili za minulý týden. A to je nej!”

🟡 A Kája, lektorka maláčků (do 10 let), přidává:

“Online hodiny vnímam ako skvelú príležitosť vziať detské záujmy priamo do hodiny a pracovať čo najviac s vecami, ktoré ich obklopujú. Po tom, čo som zistila, že väčšina detí zo skupinky hraje na hudobný nástroj, sme si spravili hodinu o hudbe a na konci sme malý koncert. Namiesto nudného pracovného listu o oblečení majú deti za úlohu prezliecť sa za rôzne postavičky. Pri téme domov, deti behali a počítali koľko majú doma okien a dverí a hľadali sme medzi nami víťaza.

Snažím sa prepojiť obrazovku s reálnym svetom. To je pre mňa pri hodinách najpodstatnejšie. Deťom dáva zmysel ak si prepoja to, čo sa naučia na online, s niečím, čo okamžite dokážu využiť. A potom v tom vidím zmysel aj ja.”


Každý rok v létě pořádáme pro děti setkávačku offline a kdo je z Brna, tak se rád přidá, někdy přijedou i mimobrněnské děti. S kurzy offline máme v Nina English dlouholetou zkušenost, takže si to vždycky moc užijeme.

OHLASY RODIČŮ
“Dcerka se nejen posunula ve slovní zásobě, ale angličtinu začala používat i během jiných činností, jako chystání na stůl, oblékání…. Jsme moc rádi, že v této době domácí vzdělávání se kurz takto akčně spustil ve formě, která dcerku velmi bavila, a také se vždy na angličtinu moc těšila! Díky všem a budeme rádi pokračovat.”
maminka Sáry K.
“Moc děkuji za to, co děláte, a jak to děláte. Máte můj velký obdiv a jsem moc ráda, že jsem vás potkala a když je možnost tak holkám umožnit se s vámi setkávat a posouvat se v angličtině dál úplně jiným způsobem, který je přirozený a super.”
maminka Kačky a Elišky P.
“Moc děkujeme za úžasné online hodiny angličtiny. Skvělý doplněk ke školním hodinám AJ! Syn byl nadšený. Těšíme se na další hodiny!”
maminka Kryštofa S.
“Moc děkujeme, syn si angličtinu užíval, máme z lekcí výborný pocit. Na rozdíl od školní výuky. :)”
maminka Vojty K.
“Nino, děkuji velmi, Marek se bavil, a to je nejdůležitější. Vámi organizované lekce zaručují kvalitu.”
maminka Marka K.
“Jeník se díky vašim kurzům posunul, udělal teď v 5.tř. test na B1 a hodiny u vás mu velmi pomohly.”
maminka Jeníka P.

A já jsem dojatá, jak úžasně to moje statečné lektorky vedou, kolik appek a hejblátek se naučily a s dětmi používají, a jak kreativní jsou. Jsou famózní a já jsem na ně strašně moc pyšná!

A jak takovou výuku vnímáte vy? Líbí se vám? Bavila by vaše děti? 

Napište mi do komentáře! Nebo si ji rovnou přijďte vyzkoušet.

Nina ❤️

VÁŠ KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + 20 =