Příběhy studentek: Odvážná Kristýna

Před 9 lety jsem se odhodlala a napsala Nině. Toužila jsem se svojí angličtinou už delší dobu něco udělat. Nina tehdy rozjížděla druhý běh kurzů zážitkové angličtiny pro ženy a mně celý koncept dával perfektní smysl. Zlepšení studentek z prvního kurzu bylo opravdu slyšitelné (na nahrávkách) a Nina mě svým přístupem na Facebooku opravdu oslovila. Tak jsem začala.

Poprvé jsem vyměnila lavice, biflování a nudu za láskyplnou náruč, zábavu, entusiasmus. Už od první lekce, kde jsem měla možnost se potkat s rodilým Američanem, jsem věděla, že toto bude pecka. A také byla. Kurz předčil má očekávání, každý týden jsme se těšila na další lekci a zpětně můžu říct, že můj posun v angličtině byl opravdu znát. Šlo nejenom o zlepšení v samotném jazyce, ale cítila jsem se sebevědoměji. Nebála jsem se mluvit anglicky i s chybami. Myslím, že to bylo hlavně díky tomu, že jsem měla prostor se vidět a bavit se s rodiláky a cizinci v angličtině. Viděla jsem, že mi rozumí a já jim také (ze začátku ne 100 %, všechno šlo pěkně postupně). To mi dodalo odvahu.

Pak jsem odjela na Erasmus a můžu říct, že jsem měla tu nejlepší přípravu.

Během studií jsem absolvovala ještě mnoho dalších kurzů, navštěvovalala Pub Nights, které Nina pořádala, nebo i brněnské English meetingy, koukala na seriály, poslouchala hudbu a celkově se zkrátka angličtinou více a více obklopovala. I díky tomu jsem po škole mohla s klidným srdcem nastoupit do americké firmy, kde jsem komunikovala v angličtině každý den. A to nejen o běžných věcech jako jsou hobbies, ale o číslech, grafech, cílech, úspěších celého týmu a dalších business tématech.

Je to success story? Těžko říct.

Je to příběh toho, že když si člověk opravdu něco upřímně přeje, tak se mu příležitosti vždycky otevřou. Chce to odvahu je využít, nebát se dělat chyby a přešlapy. A hlavně nepolevit.

Po odchodu z korporátu jsem začala pracovat v malém startupu, kde jsem použila angličtinu za rok a půl párkrát. Šlo většinou o moderaci, kde jsem měla všechno dopředu pěkně připraveno a prostor pro improvizaci byl minimální. I moje dovednosti šly dolů. Aktivní slovní zásoba ochabovala a o spellingu se raději nebudu ani vyjadřovat.

Teď jsem na mateřské a je čas opět se do toho pustit. Angličtinou se více obklopit, stanovit si cíle a nepolevit. Jde to, tam kde je upřímná touha a záměr.

Zvládne to každý, tak si držme palce, podporujme se a sdílejme. Každý si najde svoji cestu. Já mám velkou radost, že jsem tu moji mohla opět propojit s Ninou v jejím dalším kurzu Zamiluj se do angličtiny s Ninou – online kurz, protože sdílení, podpora a velký srdečný úsměv k ní prostě patří.

Díky ❤️.

Kristy Pavelek

S Kristýnou jsem nedávno dělala i živý rozhovor na Facebooku. Je moc zajímavý a velmi inspirativní!


Chcete také přispět se svým příběhem? Napište mi na nina@ninaenglish.cz. Budu se těšit! Nina

VÁŠ KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + two =