Nina Hanáková

Nina Hanáková - Nina English lektorka

“Sním o tom, že jednou bude angličtina naprosto přirozeným komunikačním nástrojem pro mnohem více než 22 % obyvatel České republiky. Že se v novému konceptu vzdělávání objeví výuka jazyků bez učebnic, že se bude v hodinách na všech školách dávat důraz na autonomii učení a že se bude velká část výuky věnovat tomu, proč je dobré umět anglicky, jak na to, co se můžeme naučit od sebe navzájem a jak využít angličtinu v každodenním životě.”

Jako lektorka angličtiny vedu dospělé studenty 18 let, ale angličtina je pro mě srdcovkou už celých 35 let – od doby, kdy jsem jako malá tancovala doma v obýváku na desky Beatles a předstírala, že zpívám anglicky. 

Dnes vedu Nina English, starám se o veškerý chod zážitkových kurzů pro ženy, některé jako hlavní lektorka vedu a ve všech z nich alespoň částečně učím. Část svého pracovního času pak věnuju i individuálnímu jazykovému koučinku, kde je výuka velmi intenzivní, a poradenství lektorům, jak být dobrým a úspěšným lektorem.

O angličtině bez učebnic ráda bloguju a točím videa, vystupuju na konferencích a od roku 2011 v Brně pořádám Nina English pub nights. Na mé práci mě nejvíc baví, když se se mnou moji žáci do angličtiny zamilují, posílí si sebevědomí v komunikaci a naučí se učit, aniž by je to moc bolelo.

Moje práce je pro mě láskou, něčím, co bych dělala i zadarmo. Baví mě spolupracovat se všemi těmi skvělými lektory, kteří mi přišli do života, a potkávat tu spoustu nadšených a zajímavých lidí, ze kterých se často zároveň stávají dobří přátelé. Přečtěte si a poslechněte rozhovory se mnou.

 

Naši lektoři