10 top seriálů v angličtině – pro ženy

Pánové prominou, ale tento článek se bude věnovat seriálům, které pravděpodobně ocení spíše ženy. Je totiž celý založený na doporučení mých studentek. Ne u všech je ústřední postavou žena a ne ve všech je ústředním tématem něco ze světa žen. Jsou to ale všechno vztahovky či rodinná dramata, která přece jen častěji řeší ženy.

Jistě znáte Zoufalé manželky, Sex ve městě nebo Přátele, případně další starší seriály. V tomto článku se chci věnovat novým seriálům, které vám mohly v posledních pár letech uniknout a které jsem často objevila díky svým studentkám ze zážitkových nebo individuálních kurzů. Na konci článku najdete seznam těch, které se do mé TOP 10 z různých důvodů nevešly, ale určitě stojí za zmínku.

Proč seriály?

Asi nemusím zdůrazňovat, jak úžasným zdrojem pro nás seriály můžou být. Seriál je skvělé sledovat, protože:

  • Jeden díl nám zabere pouze 30 – 45 minut.
  • Děj je pomalejší než ve filmu, nežene se tolik dopředu, příběh se pomalu skládá.
  • Můžeme si zvyknout na postavy, protože jsme s nimi déle.
  • Příběh je rozvitější, komplexnější, má více vrstev.
  • Postupně začínáme víc a víc rozumět, můžeme začít s Aj titulky a od druhé série je zkusit vypnout.
  • Opakují se stejné fráze, stejná slova, stejné situace.

 

Jak se učit se seriálem?

Stínování –  zkuste půl minuty opakovat vše po hercích, zopakujte 2x – 3x během jednoho dílu, ideálně bez koukání na titulky.

Zapisování slovíček – z každého dílu si zapište jedno dvě slovíčka/fráze a připište si do závorky, která postava v jaké situaci to říkala, např. “Joey když otvíral ledničku a nachytala ho Rachel.”

Kde seriály sledovat?

Kde se na tyto seriály dívat, nejlépe s anglickými titulky? Můj tip je Ororo.tv, což je internetová televize, kde můžete přímo streamovat a není nutné nic stahovat. Podobně jako na Netflixu je vše otitulkované (většina filmů a seriálů má i CZ titulky a lze zapnout oboje, české i anglické, což je asi největší pecka a výhoda tohoto webu, zkuste to!).

Ororo.tv nabízí možnost sledovat většinu seriálů a nějaké filmy zdarma, ale pouze 45 minut denně. Pokud rádi provozujete aktivitu zvanou “binge watching”, jako já, je lepší si službu předplatit, jeden měsíc stojí 6 euro, ale mají často slevové akce, plus čím více měsíců si předplatíte, tím méně zaplatíte. V každém případě je nutné se zaregistrovat, bez toho nelze nic spustit.

Doporučené seriály

Napadlo mě rozdělit seriály do kategorií, ať můžete rychleji vybírat. Snad jsem se strefila, nejsem žádný filmový kritik, píšu to pocitově a jak působil seriál na mě. Většinu seriálů jsem viděla celých, některé stále jedou, takže je každý týden sleduju.

Family drama

Parenthood – pro mě nejlepší americké rodinné tv drama, které znám, poslední díl jsem obrečela, ta rodina se totiž stane tak trochu i vaší.

This Is Us – o třech sourozencích, kteří se blíží čtyřicítce, v současné době v Americe číslo jedna, doporučuju kapesník ke každému dílu.

Grace and Frankie –  seriál o dvou dámách v pokročilém věku, se kterými se rozvedou jejich manželé a začnou žít spolu, Jane Fonda v top kondici. 

Transparent – co se stane s celou rodinou, když její hlava – otec – zjistí, že je vlastně žena, nejhlubší vhledy do lidského psyché, co v tv uvidíte.

Brothers And Sisters – pro všechny, kterým chybí Ally McBeal a Calista Flockhart, rodinná sága o politice, která může rozhádat celou rodinu.

Girl gangs

Big Little Lies – tři matky prvňáčků, které se zapletou do vraždy a začne se jim rozpadat jejich dokonalý život, jedna série lepší jak druhá!

Mistresses – skupina čtyř kamarádek kolem 35 a jejich často velmi komplikované milostné i přátelské vztahy. Bavilo mě to moc.

The Bold Type – život tří pětadvacítek, které pracují v newyorském ženském časopise, a všechny nástrahy velkoměsta, které je potkávají. 

Single life at 40

Younger – co s životem ve 42, když jste 15 let nepracovali a vaším oborem je marketing? začněte předstírat, že vám je 27, ono to nějak dopadne.

Better Things – tohle vás bude bavit, obzvlášť pokud jste matka samoživitelka nebo máte doma puberťáky nebo se živíte štěky v tv a Hollywoodu.

POZOR: Odkazy vám nepojedou, pokud nejste na Ororo.tv přihlášení. Stačí jedním klikem přes FB.

Další seriály

A tady ještě seriály, které se z různých důvodů do seznamu nevešly, přesto bych je ráda uvedla pro ty, kteří už nevědí kudy kam. 

Why Women Kill

Workin’ Moms

The Handmaid’s Tale

Orange Is the New Black

Miranda

The Affair

Budu moc ráda, když pod článek do komentářů připíšete vaše tipy a seriály trošku popíšete. Případně přidáte vaši zkušenost s učením se angličtiny ze seriálů.  Jak na to jdete vy? Díváte se s titulky, bez titulků, jak je to pro vás náročné, které seriály jsou náročnější na Aj… ?

Happy watching and learning!

Nina

Klub lektorek angličtiny     Kurzy pro děti online    Individuálky online

2 KOMENTÁŘE K “10 top seriálů v angličtině – pro ženy”

  1. Do letošních vánoc jsem nic neslyšela o parenthood, před otevřením tohoto článku jsem se těšila, že se s vámi o něj podělím, ale máte jej hned na prvním místě. opravdu bezvadný seriál. výborná je i krimi the missing a s dětmi (staršími) moc rádi koukáme my family, the it crowd

VÁŠ KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × four =