About Nina

Mgr. Nina Hanáková, CELTA

“Sním o tom, že jednou bude angličtina naprosto přirozeným komunikačním nástrojem pro mnohem více než 22 % obyvatel České republiky. Že se v novém konceptu vzdělávání objeví výuka jazyků bez učebnic, že se bude v hodinách na všech školách dávat důraz na autonomii učení a že se bude velká část výuky věnovat tomu, proč je dobré umět anglicky, jak na to, co se můžeme naučit od sebe navzájem a jak využít angličtinu v každodenním životě.”

Jako lektorka a koučka angličtiny a mentorka lektorů pracuju v oboru jazykového vzdělávání 19 let. Angličtina je pro mě srdcovkou už celých 40 let – od doby, kdy jsem jako malá tancovala doma v obýváku na desky Beatles a předstírala, že zpívám anglicky. 

Dnes se starám o veškerý chod Nina English. Učím, koučuju, mentoruju, konzultuju, webinářuju, podcastuju, tvořím online materiály, workshopuju, tvořím kurzy na míru pro firmy, školy, instituce a jednotlivce, přednáším, od r. 2020 vedu Klub úspěšných lektorek angličtiny, od r. 2021 pořádám mezinárodní konference Language Teachers Festival a od r. 2022 točím podcast Successful Women in ELT.

O angličtině bez učebnic od r. 2009 bloguju a točím výuková videa, od r. 2013 vystupuju na konferencích a v letech 2011 – 2018 jsem v Brně pořádala velké Nina English pub nights. Mezi lety 2010 – 2022 jsem založila a vedla velmi populární a úspěšné Zážitkové kurzy angličtiny pro ženy a děti.

Na mé práci se studenty mě nejvíc baví, když se se mnou klienti do angličtiny zamilují, posílí si sebevědomí v komunikaci a naučí se učit, aniž by je to moc bolelo. Obrovsky mě naplňuje také spolupracovat se všemi těmi skvělými lektory, kteří mi přišli do života, a společně tvořit  podporující mezinárodní komunitu lektorek na volné noze.

Mám vystudovanou anglistiku a nederlandistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci (2004). Žila jsem a studovala v Nizozemí, Belgii, USA, UK a Turecku.